O mnie

Zaczęło się od kilku artykułów, później był ebook “Globalna Gra” a dzisiaj to strona i profil FB na których piszę o bieżących wydarzeniach mających znaczenie w ujęciu geopolitycznym. Jestem publicystą, nie ekspertem, a zawarte w tekstach opinie stanowią moje prywatne zdanie (chyba, że zaznaczono inaczej).

Życzę miłej lektury. Filip Dąb-Mirowski

.

***

Trochę historii:

Piszę od szesnastego roku życia. Mój pierwszy artykuł ukazał się w 1997 roku, w miesięczniku komputerowym „Magazyn Amiga” wydawnictwa Lupus. Tematem publikacji były komputerowe gry wieloosobowe, wtedy zupełnie niszowa gałąź rozrywki. Także w tym okresie powstaje moje pierwsze opowiadanie. Czuję, że to jest coś co chciałbym w życiu robić.

Moja pasja, nie stanowi jednak źródła utrzymania toteż dzielę czas z pracą zawodową. Po kilku latach dostaję się na studia prawnicze, a moja działalność odtąd skupia się na nauce i prowadzeniu własnej firmy. Tylko okazjonalnie publikuję w „Czasie Warszawskim”, magazynie „eXec” oraz różnych portalach internetowych. Próbuję sił w poezji, piszę treatment scenariusza serialu telewizyjnego.

Do regularnego pisania powracam w 2011 roku. Wykorzystując rosnącą falę zainteresowania ebookami, publikuję swoje pierwsze opowiadanie  Post Mortem – czyli w związku ze zgonem” (science-fiction). W dodatku odpłatnie. Pozytywny odbiór i liczba sprzedanych egzemplarzy, zachęcają mnie do dalszego twórczego rozwoju.

Pracuję jako copywriter w agencji reklamowej, tworzę reklamy radiowe, prasowe, social media. Regularnie publikuję w portalach Grupy Onet.  Szukam swojego miejsca i ostatecznie wiążę się z TwojePC.pl. Staram się rozwijać warsztat pisarski, próbując sił w różnych gatunkach. Kolejno wydaję: „Wilczy skowyt” (satyra wiedźmińska – nagroda czytelników portalu Fantastyka.pl, 2011/2012), „Ja, powstaniec” (opowiadanie grozy w realiach powstania warszawskiego, 2014) i „O nieskorym kochaniu” (quasi-romans i satyra na relacje damsko-męskie,  2016).

Prowadzę swojego bloga, na którym niejako w oderwaniu od pisania na zlecenie i odpłatnego, publikuję artykuły z szerokiego zakresu: recenzje teatralne i filmowe, opracowania historyczne i polityczne, światopoglądowe. Teksty o terroryzmie i geopolityce czyta kilkanaście tysięcy osób, pozytywnie wypowiadają się o nich dziennikarze i eksperci. To skłania mnie do przygotowania całościowego opracowania tematu zmian w światowym porządku. Tak powstaje największa i najpoważniejsza do tej pory publikacja – „Globalna gra” (literatura faktu, 2017). A z nią także i niniejsza strona.

Interesuję się historią, polityką i wojskowością. Lubię podróże i gotowanie.