O mnie

Zaczęło się od kilku artykułów, później był ebook “Globalna Gra” a dzisiaj to strona i profil FB na których piszę o bieżących wydarzeniach mających znaczenie w ujęciu geopolitycznym. Jestem publicystą, a zawarte w tekstach opinie stanowią moje prywatne zdanie (chyba, że zaznaczono inaczej). Moją pasją jest zgłębianie natury rzeczy i mam nadzieję, że swoim pisaniem zachęcam innych do poszukiwania odpowiedzi, do namysłu i krytycznej oceny rzeczywistości.

Życzę miłej lektury. Filip Dąb-Mirowski

.

***

Trochę historii:

Piszę od szesnastego roku życia. Mój pierwszy artykuł ukazał się w 1997 roku, w miesięczniku komputerowym „Magazyn Amiga” wydawnictwa Lupus. Tematem publikacji były komputerowe gry wieloosobowe (sieciowe), wtedy zupełnie niszowa gałąź rozrywki. Także w tym okresie napisałem moje pierwsze opowiadanie. Czułem, że pisanie jest tym co chciałbym w życiu robić.

Na początku publikowałem w „Czasie Warszawskim”, magazynie „eXec” , a później różnych portalach internetowych (m.in. grupy Onet). Próbowałem sił w poezji, napisałem treatment scenariusza serialu telewizyjnego. Przez jakiś czas byłem copywriterem w agencji reklamowej (napisałem m.in. dwie ogólnopolskie reklamy radiowe). 

Od 2011 roku publikuję opowiadania. Najpierw Post Mortem – czyli w związku ze zgonem” (science-fiction). Później kolejno wydaję: „Wilczy skowyt” (satyra wiedźmińska – nagroda czytelników portalu Fantastyka.pl, 2011/2012), „Ja, powstaniec” (opowiadanie grozy w realiach powstania warszawskiego, 2014) i „O nieskorym kochaniu” (quasi-romans i satyra na relacje damsko-męskie,  2016).

Przez pewien czas prowadziłem swojego bloga, na którym niejako w oderwaniu od pisania na zlecenie i odpłatnego, publikowałem artykuły z szerokiego zakresu: recenzje teatralne i filmowe, opracowania historyczne i polityczne, światopoglądowe. Teksty o terroryzmie i geopolityce czytało kilkanaście tysięcy osób, pozytywnie wypowiadali się o nich dziennikarze i eksperci. To skłoniło mnie do przygotowania całościowego opracowania tematu zmian w światowym porządku. Tak powstała największa i najpoważniejsza do tej pory publikacja – „Globalna gra” (literatura faktu, 2017). Dobry odbiór i wydarzenia na arenie międzynarodowej skłoniły mnie do prowadzenia publicystyki skupionej wyłącznie na komentowaniu wydarzeń w ujęciu geopolitycznym. Tak powstała niniejsza strona, a z nią podcast.  

Studiowałem prawo. Prowadziłem firmę komputerową, sklep internetowy, wydawałem i produkowałem gry komputerowe i sprzęt. Zawodowo związany jestem obecnie z działalnością w branży nieruchomości.

Interesuję się historią, polityką i wojskowością. Lubię podróże i gotowanie.


Polityka prywatności