O książce

Są takie wydarzenia w historii świata, które zmieniają jej bieg. Czasami są spektakularne i nie sposób ich przegapić, jak zrzucenie przez Amerykanów bomby jądrowej na Hiroszimę i Nagasaki. A czasami drobne i niezauważone przez większość, nakładają się na siebie niczym kostki domina. Jedno wyzwala drugie, aż w końcu długi łańcuch reakcji doprowadza do przeobrażenia globalnego porządku rzeczy.

Przykładowa strona:

Rozdział I. Nadejście superterroryzmu.

 

 

W ostatnich kilkunastu latach było kilka takich, krytycznych dla świata momentów. Atak na dwie wieże WTC z 11 września 2001 roku, Arabska Wiosna Ludów z 2011 roku, czy zajęcie Krymu i wojna na Ukrainie w kwietniu 2014 roku.  Wszystkie miały swoje poważne następstwa ale na tym nie koniec:

Fragment książki:

Z początkiem 2015 roku Bliski Wschód wręcz kipi. Europa niekoniecznie to dostrzega, ponieważ jej oczy zwrócone są na rewoltującą Grecję i płonącą Ukrainę. Wkrótce jednak narastająca fala syryjskich uchodźców zmusza Unię do reakcji. W pierwszych dniach stycznia dochodzi do ataku na redakcję magazynu „Charlie Hebdo” w Paryżu, następnie, na koszerne delikatesy (łącznie 20 zabitych), a reakcją jest oburzenie świata zachodniego. W powszechnym społecznym odczuciu, właściwa odpowiedź na ekstremizm i brak tolerancji to wynikająca z chrześcijańskiej kultury miłość do bliźniego. Naturalnym jest, by wszystkich szukających schronienia przed ekstremizmem ludzi wpuścić do Unii, oferując pomoc. Ukoronowaniem tego podejścia jest jednostronna deklaracja kanclerz Angeli Merkel w stosunku do uchodźców – „Przyjeżdżajcie, przyjmiemy wszystkich”.

Przykładowa strona:

Rozdział II. Przeżyć w Europie

 

 

***

Niewiele jest na naszym rynku publikacji, które wychodząc na przeciw oczekiwaniom Czytelników, opisywałyby naszą aktualną rzeczywistość geopolityczną w sposób przystępny i zrozumiały. Tak by nawet osoba sporadycznie interesująca się tematyką polityki międzynarodowej i zagrożenia terrorystycznego mogła bez większego wysiłku wyrobić sobie zdanie, a uzbrojona w nową wiedzę krytycznie podejść do otrzymywanych z mediów informacji.

„Globalna gra” to efekt wielu miesięcy pracy autora. Publikacja ta wymagała głębokiej analizy wszelkich dostępnych źródeł; doniesień medialnych, informacji płynących z mediów społecznościowych, opracowań eksperckich oraz danych dostarczonych przez oficjalne źródła rządowe lub wspólnotowe (np. statystyki). Oparta jest na zweryfikowanych faktach i tylko na ich podstawie autor wysnuwa logiczne wnioski. Pozbawiona demagogii i taniej sensacji, wybija się ponad dyletanckie informacje serwowane przez niekompetentnych dziennikarzy. Jednocześnie czerpiąc garściami z wiedzy znakomitych polskich ekspertów, przekazuje ją w zrozumiałej dla laików formie.

Wszystko po to, by dostarczyć Czytelnikowi pełen, wyczerpujący obraz zachodzących na świecie przemian, które mają bezpośredni wpływ na życie każdego (każdej) z nas.

Przykładowa strona:

Rozdział III. Trzęsienie świata

Czy rządzona przez radykałów Unia Europejska ulegnie rozpadowi? Czy Bliski Wschód nigdy nie zazna spokoju? Czy prezydent Donald J. Trump doprowadzi Stany Zjednoczone do upadku? Czy Polska jest zagrożona terroryzmem? Na wszystkie te pytania oraz wiele więcej odpowiada „Globalna gra”.

Lektura absolutnie obowiązkowa!

Przykładowa strona:

Rozdział IV. Razem lub osobno

 

ISBN: 978-83-934256-6-2

Przeczytaj darmowy fragment książki:

fragment-globalnagra