Ebook

Globalna Gra 

Rodzaj utworu: publicystyka, opracowanie analityczne
Gatunek: literatura faktu, analiza
Liczba znaków: ok. 260 000
Data wydania: marzec 2017

Oryginalny tekst okładkowy:

„Niewiele jest na naszym rynku publikacji, które wychodząc na przeciw oczekiwaniom Czytelników, opisywałyby naszą aktualną rzeczywistość geopolityczną w sposób przystępny i zrozumiały. Tak by nawet osoba sporadycznie interesująca się tematyką polityki międzynarodowej i zagrożenia terrorystycznego mogła bez większego wysiłku wyrobić sobie zdanie, a uzbrojona w nową wiedzę krytycznie podejść do otrzymywanych z mediów informacji.

„Globalna gra” to efekt wielu miesięcy pracy autora. Publikacja ta wymagała głębokiej analizy wszelkich dostępnych źródeł; doniesień medialnych, informacji płynących z mediów społecznościowych, opracowań eksperckich oraz danych dostarczonych przez oficjalne źródła rządowe lub wspólnotowe (np. statystyki). Oparta jest na zweryfikowanych faktach i tylko na ich podstawie autor wysnuwa logiczne wnioski. Pozbawiona demagogii i taniej sensacji, wybija się ponad dyletanckie informacje serwowane przez niekompetentnych dziennikarzy. Jednocześnie czerpiąc garściami z wiedzy znakomitych polskich ekspertów, przekazuje ją w zrozumiałej dla laików formie.

Wszystko po to, by dostarczyć Czytelnikowi pełen, wyczerpujący obraz zachodzących na świecie przemian, które mają bezpośredni wpływ na życie każdego (każdej) z nas.

Czy rządzona przez radykałów Unia Europejska ulegnie rozpadowi? Czy Bliski Wschód nigdy nie zazna spokoju? Czy prezydent Donald J. Trump doprowadzi Stany Zjednoczone do upadku? Czy Polska jest zagrożona terroryzmem? Na wszystkie te pytania oraz wiele więcej odpowiada „Globalna gra”.

Lektura absolutnie obowiązkowa!”

Cała treść dostępna jest za darmo na niniejszej stronie:

Globalna Gra – strona WWW

albo odpłatnie w formie ebooka „Globalna gra” (PDF, epub, MOBI) w:

Sklepie autorskim Filipa Dąb-Mirowskiego

Amazon

iTunes

Kobo

Barns&Noble

Smashwords

Legimi

ebookpoint.pl

Przykładowe recenzje:

Grzegorz Lindenberg, EuroIslam.pl (06.05.2017)

Niebezpieczna globalna gra

Wojciech Jóźwiak, Taraka.pl (21.05.2017)

Dąb-Mirowskiego o burzliwych latach 2013-2017

Lubimyczytać.pl, średnia ocen: 7.13/10, wybrany fragment jednej z ocen (aut: trivvz)

„bardzo ciekawa książka z zakresu geopolityki, którą polecam każdemu kto chciałby zacząć spoglądać na otaczający świat jak na pole szachownicy i skubnąć trochę wiedzy o rozłożeniu figur. Myślę, że będzie to idealna pozycja do rozpoczęcia swojej przygody z geopolityką, bo po lekturze z chęcią sięgniemy po kolejne tytuły – z całą pewnością będzie tak w moim przypadku.”

Goodreads, średnia ocen: 4.33/5