Komentarz: Czarny scenariusz

Opublikowane przez Filip Dąb-Mirowski w dniu

Biały Dom ostrzega, jeśli Kongres nie dojdzie wkrótce do porozumienia, Stanom Zjednoczonym skończą się pieniądze na pomoc Ukrainie. Taka ewentualność byłaby dla Kijowa dużym ciosem i zaważyła na perspektywach kontynuowania wojny. Impas prawdopodobnie uda się przełamać, ale przy tej okazji warto się zastanowić, do czego tak naprawdę doprowadzi zamrożenie konfliktu na Ukrainie i pozwolenie Rosji na odbudowanie potencjału? Konsensus analityków do niedawna stanowił, że potrzeba na to przynajmniej 5-10 lat od momentu zawieszenia działań zbrojnych. Istnieje jednak realna możliwość konfliktu NATO-Rosja w krótszym terminie.

Więcej o tym w poniższym komentarzu:

YouTube


4 komentarze

Piotrek111 · 2023-12-09 o 17:43

Słabo to wszystko wygląda.Ukraincy zaczynają się kłócic między sobą.Ameryka tak naprawde tylko sączy pomoc zeby Ukraina tylko nie padła.Francja , a szczególnie Niemcy najchętniej , by podstawili noge Ukrainie i ją dobili.Kacapy nurzą i dewastują kraj .Nie mozna wierzyc w jakiekolwiek gwarancje i zapewnienia Ameryk .O zachodzie Europy szkoda nawet gadac .Zero solidaryzmu.Jałowe i puste gadki ,,demokratów” kompletnie nic nie wnoszące.Praworządniosc, demokracja ,wolnosc nic nie znaczące frazesy.Na nasztch oczach mordują naród i niszczą kraj , Zachod wyłącznie się przygląda. Historia się powtarza.Czeka nas chyba wojna za pare lat , a w Polscenierządy konfidentów i sprzedawczyków . Czarne chmury 🙁

Władca · 2023-12-05 o 13:21

A Rosja nieodwracalnie nie upadła do lata 2023? Dla kolegi pytam..

    Filip Dąb-Mirowski · 2023-12-05 o 13:30

    A w szkole nie uczyli co to jest teza, antyteza, synteza? Tezę można obalić lub potwierdzić. Jak na tekst pisany w połowie 2022 roku, wiele z wymienionych tam etapów potoczyło się tak jak to prognozowałem, zabrakło kropki nad „i” w postaci przerwania korytarza.

    Andrzej · 2023-12-05 o 21:13

    @Władca

    Gdzie można przeczytać Twoje analizy z tego i poprzedniego roku? Jak nie masz pojęcia czym jest kreślenie scenariuszy i prognoznowanie to po cholerę w ogóle szczekasz? Czujesz się od tego lepiej?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *