Nowość: Polityka bezpieczeństwa państw bałtyckich

Opublikowane przez Filip Dąb-Mirowski w dniu

Drodzy Czytelnicy,

mam przyjemność zaprezentować Wam moje najnowsze opracowanie:

POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTW BAŁTYCKICH

To pierwsza publikacja z cyklu Globalna Gra zachowująca rygory pracy naukowej choć przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców.

Wydana niezależnie, profesjonalnie, urozmaicona ilustracjami oraz posiadająca liczne przypisy wraz z bibliografią.

O czym jest?

Opowiada o tym, w jaki sposób Litwa, Łotwa i Estonia radzą sobie z wyzwaniem jakie stanowi ich peryferyjne położenie i wieczne zagrożenie ze strony ekspansywnej Federacji Rosyjskiej.

Jakie działania podejmują te państwa, by wzmocnić swój potencjał wojskowy?

Jak prowadzona jest ich polityka zagraniczna i jakich szans upatrują w rozbudowie swych powiązań gospodarczych w regionie?

Czemu dla Litwy równie ważna jest Polska, co dobre relacje z Berlinem? Czy Skandynawia przychylnie spogląda na Baltic Pipe? Czemu estońska doktryna obronna jest tak efektywna? Czym jest polityka „koncentrycznie rozchodzących się kręgów współpracy międzynarodowej”?

Zapraszam do lektury.

Zamówienie można złożyć wyłącznie tutaj:

dab-mirowski.pl

Wersja drukowana dostępna jest dodatkowo w promocyjnej cenie, w przedsprzedaży tylko do 15.11.2020 roku! Jej wysyłka odbędzie się po 16.11.2020.

Chciałbym udowodnić, że można dzisiaj uprawiać niezależną publicystykę i przystępną analitykę na dobrym poziomie, propagując jednocześnie wiedzę na temat otaczającego nas świata. Ale to od Waszego zainteresowania zależy sukces tego przedsięwzięcia. Do tej pory się udawało. Czy przebijemy razem kolejną barierę?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *