Raport z Hongkongu

Opublikowane przez Filip Dąb-Mirowski w dniu

Jakiś czas temu, na fali zainteresowania wywołanego opublikowaniem w Globalnej Grze artykułu pt. „Niebezpieczny stan”, będącego analizą źródeł społecznych protestów w Hongkongu, pojawił się pomysł by porozmawiać z samymi uczestnikami wydarzeń.

Skonfrontować publicystykę z rzeczywistością, zajrzeć w zbuntowane dusze i wśród dezinformacyjnego zalewu propagandy, wydobyć choć odrobinę prawdy. W końcu, to co się dzieje na tym odległym od nas archipelagu, ma znaczenie historyczne. To pierwsza, społeczna rewolucja nowego typu, tocząca się w dodatku w samym środku geopolitycznej rozgrywki między USA a Chinami.

Miło mi zaprezentować Państwu pierwszy z kilku wywiadów. Przeprowadził je Paweł Żentała, którego determinacji zawdzięczamy osiągnięty efekt. W publikowanej dziś części rozmawia on z młodym, dwudziestokilku letnim aktywistą. Odpowiedzi interlokutora są więc szczere, pełne pasji, czasami wydają się naiwne, niemniej ciekawe. Młodość zawsze idzie w parze z buntem, ale czy hongkońska rewolta pociąga za sobą jedynie młodych? Zapraszam do lektury (for english version click here).


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *