Globalna gra – dostępna za darmo na stronie

Opublikowane przez Filip Dąb-Mirowski w dniu

Szanowni !

Od chwili gdy ebook „Globalna Gra” trafił na wirtualne półki minęło już 9 miesięcy. Był to dobry czas, otrzymałem od Was wiele uwag, sporo się dowiedziałem o mediach społecznościowych, a dzięki prowadzonemu na Facebooku profilowi zdobyłem stale powiększające się grono regularnych czytelników. Za to wszystko, bardzo Wam dziękuję!

Pora więc zrobić następny krok. 

Z natury rzeczy, geopolityka nie jest zagadnieniem niezmiennym lub rozwijającym się powoli jak dajmy na to nauki ścisłe w rodzaju matematyki lub fizyki. Im bliżej (w krótszych okresach) spoglądamy na zespół procesów politycznych, społecznych i ekonomicznych zachodzących w świecie, tym szybciej pisane analizy muszą się dezaktualizować. Tak też jest w przypadku „Globalnej Gry”, która w części odnosiła się do zagadnień politycznych w Europie (jak choćby wyborów), które dzisiaj już mamy za sobą. Przeszła więc z opracowania analizy możliwych do realizacji scenariuszy, w opowieść o historii najnowszej, prawie retrospekcję.

Takie zgadywanie, próba wróżenia z faktów,  jest zawsze ryzykowna dla publicysty. A co jeśli to co opisuję w ogóle się nie ziści?  Nie bardzo pasowały mi kompromisy. Chciałem napisać coś na wskroś aktualnego, dającego czytelnikowi możliwość „zaczepienia się” w tej coraz bardziej chaotycznej, otaczającej na rzeczywistości. Tym większą ulgę czuję, że tekst w zdecydowanej większości broni się sam, nawet po ziszczeniu się kilku wydarzeń. Nadal jest dobrym startem w świat geopolityki i wiele rzeczy wyjaśnia w sposób jasny i czytelny.

Niemniej, okazuje się, że moja publicystyka dużo lepiej „rozchodzi się” (nawet do 50.000 czytelników danego tekstu) za pośrednictwem mediów społecznościowych niż wydawnictwa cyfrowego. Stąd oczywisty wniosek, że jest to ścieżka, która należy pójść. I tak dochodzimy do sedna.

Od dzisiaj zaczynam publikować fragmenty książki za darmo, dostępne będą tutaj.

Zaczynam od wstępu i pierwszego rozdziału, a kolejne pojawią się na stronie co tydzień tak, żeby w Boże Narodzenie 2017 roku udostępnić Wam całą książkę. Taki mój prezent pod choinkę.

Ebooki dostępnę będą w normalnej, komercyjnej dystrybucji bez zmian. Umówmy się, że jeśli komuś podoba się moja praca, może wyrazić uznanie, wesprzeć mnie czy wysłać dowód sympatii kupując ebooka.

Jednocześnie, od nowego roku pod adresem globalnagra.pl dostępne będą wszystkie treści publikowane na profilu na fejsie, a więc bieżąca analiza wydarzeń mających wpływ na geopolitykę, oraz głębsze opracowania. Niech ta strona stanie się źródłem wiedzy i dyskusji o tym co nas otacza, takim cyfrowym tygodnikiem, a nie tylko fanpage`em ebooka.

Życzę Wam miłej lektury 🙂

Pozdrawiam,

Filip Dąb-Mirowski